Dlaczego ci się nie chce uprawiać seksu?

5950-7890-ico-wu.jpg

indeks1

Co niweluje chęci do uprawiania seksu?

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny to nie to samo, co problemy z erekcją lub impotencja. Mężczyźni, którzy cierpią na niskie libido lub nawet jego brak, są w stanie uzyskać erekcję, nawet, jeśli stracili całkowicie zainteresowanie seksem.

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny może być wywołany bardzo rozmaitymi czynnikami, które zawierają zarówno kłopoty fizyczne oraz psychiczne. Te pierwsze to na ogół alkoholizm, narkomania, nadwaga, anemia, niski poziom testosteronu, cukrzyca albo efekty uboczne niektórych leków.

Wśród psychicznych przyczyn niskiego libido ewentualnie wręcz jego braku wymienia się depresję, stres, utajony homoseksualizm oraz kłopoty w związku. Niskie erekcja libido może też wystąpić u niektórych mężczyzn z powodu zahamowań powiązanych z traumatycznymi przeżyciami w wieku dziecięcym.

Nerwowe sytuacje

Większość mężczyzn przeżywa stres na skutek trudów w pracy albo problemów w związku bądź w rodzinie. Może to prowadzić do znacznego obniżenia libido. Niezależnie od przyczyn stresu, organizm ludzki ma wrodzoną tendencję do reagowania na niego przygotowaniem do walki albo ucieczki. W tym celu wytwarza hormony takie jak kortyzol oraz adrenalina, które w praktyce mają zachęcać go do działania. Trudno jednak po otrzymaniu słownej reprymendy od zwierzchnika zacząć z nim bójkę lub uciekać, wskutek tego z reguły dusimy tę naturalną reakcję, powodując, że zgromadzona energia oraz napięcie nie mają ujścia. Jeżeli przez długi okres czasu trwasz w podobnej sytuacji nie mając szansy rozładować swoich nerwów, możesz liczyć się z ujawnieniem się jego skutków zdrowotnych, w tym trudności seksualnych, takich kamagra tanio jak brak popędu płciowego czy brak zainteresowania seksem.