Jak dopasować długą suknię do sylwetki?

Imprezy oraz rozdania hollywoodzkich nagród udowadniają, że strojna, długa suknia pasuje każdej kobiecie, obojętnie od sylwetki czy rozmiaru. Pokazujemy, jakie modele sprawdzą się u różnych figur.
Wydłużona suknia wygląda doskonale na kobiecie o sporym wzroście, lecz wszystkie, obojętnie od liczby centymetrów, muszą zestawiać ją w komplecie z butkami na wysokim obcasie. Obcasy powodują że wyglądamy na wyższe, i dodatkowo poprawiają wygląd figury – mając je na stopach pośladki są podniesione, a klatka piersiowa wyeksponowana, co natychmiast wyszczupla talię.
Dziewczyny o figurze klepsydry powinny znaleźć wzorów z gorsetem, który podkreśli klatkę piersiową oraz talię oraz wyeksponuje zgrabne ramiona. W tym wypadku świetnym wyborem będzie długa suknia o syrenim kształcie, czyli dopasowana na linii bioder i ud oraz rozszerzająca się od kolan w dół. Sukienki takiego rodzaju nagminnie noszą dwie sexi klepsydry ze świata biznesu rozrywkowego – Beyonce oraz Sofia Vergara.
biala-sukienka-z-blekitnymi-dodatkami
Gruszka musi maskować szerokie biodra oraz mocne uda, toteż długa suknia dla niej powinna przypominać strój księżniczki z dopasowaną górą oraz rozkloszowanym dołem. Mając taką sylwetkę unikaj ciuchów typu „beza”, bardziej fajne są fasony z dołem w kształcie trapezu czy litery A, które zamaskują dół oraz zrównoważą proporcje.
Szczupła i potężna kolumna może sobie pozwolić na strój geometryczną oraz pokazującą wiele tuszy, jednak by dodać mu krągłości, powinna być uszyta z nieco grubszego oraz twardego materiału, który da figurze formę, zamiast ściśle ją opasowywać. Świetnym wyborem byłaby suknia pozłacana lub ozdobiona trójwymiarowymi deseniami.
Długa suknia dla panny o figurze jabłka powinna mieć -prosty czy trochę pofalowany krój. Uwagę odciągnie od środkowej części figury gorset z przycięciem pod biustem. W takim razie powinno się również szukać sukienek z głębokim dekoltem w wzorze litery V, który optycznie wyszczupla figurę.
tekst pobrany ze strony http://e-modnisia.com.pl/pol_m_Sukienki-_Sukienki-wieczorowe-194.html