Kupuj mądrze produkty skórzane.

Dzięki metce powiadamiającej o składzie możemy bezproblemowo dobrać do swoich potrzeb zarówno ciuchy, oraz i buty lub nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada wymogu umieszczenia metki informacyjnej przy galanteryjnych towarach „skórzanych”. Dlatego też tak nagminnie po kilku miesiącach czy nawet tygodniach odkrywamy gorzką prawdę – kupiliśmy nieskórzany bubel! Jak zatem rozpoznać produkty niedobrej jakości?
Przede wszystkim pytajmy. Czy produkt, np. pas skórzany posiada warstwy syntetyczne? Czy zastosowana skóra jest powlekana syntetykiem? Czy w składzie znajduje się tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą eko?
Oczywiście próg szczerości kupców jest rozmaity, a w razie dużych sieci z odzieżą większość pracowników być może nawet nie będzie potrafiła na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę oraz co powinno zwiększyć posiadaną czujność?
Głównie koszt. Nie dajmy się oszukać – ekologiczna skóra ma swoją wartość i zakup skórzanej teczki męskiej za 100 zł jest po prostu niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na fakturę skóry, gdy jest zbyt gładka lub też nazbyt regularna jeśli chodzi o plamki, żyłki czy porowatość, najprawdopodobniej jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, w całości ukryte ranty również mogą sugerować, iż zakamuflowano użycie materiałów syntetycznych.
Brak odkrytych kantów czy także widocznych spodów skóry, również sugeruje syntetyk. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Pamiętajmy też, że skóra naturalna to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony odpad garbarski, a zrobione z niej pasy szalenie szybko psują się. Prawdziwa skóra musi mieć specyficzny zapach – pozostałość po działaniach garbowania. Podobnie do ludzkiej, skóra bydlęca posiada nieregularności – mniej albo bardziej widoczne w zależności od użytego lakieru. Dokonując nabycia poprzez net zwracajmy uwagę na opis asortymentu – nie dajmy się oszukać emblematem „skóra naturalna”, gdyż zgodnie z prawem można go umieszczać nawet wtedy, gdy towar zawiera jedynie jej znikome ilości.
Produkt zrobiony z naturalnej skóry powinien przetrwać latami, toteż warto kupować go rozsądnie!
tekst dostepny na stronie producent wyrobów skórzanych